mehman

دهلی باشکوه ترین شهر هندوستان

جاذبه های دیدنی شهر دهلی
یکی از داغ ترین جاذبه های گردشگری تور هند و همچنین در دهلی، ردخورست قلعه و دزی ماسه سنگی است که توسط امپراطور جهان شاه، فردی که در آگر، تاج محل را احداث کرد، ساخته شده است. شهر دهلی دارای ساختمان ها و ابنیه جهانی مجددا احیا شده شامل: چاتا چواک، دیوامن، باغ حیات بخش ورانگ محل در امتداد دیگر ساختمان ها و ابنیه بزرگ است.
جنوب شهر دهلی مامن بقعه هیومایان است که یک مکان میراث جهانی سازمان یونسکو است و برای افراد خارجی و بومی هند باز است و بقعه بزرگ آن بر روی باغات به خوبی محافظت شده واقع است. مجموعه قطب ماریک بنای آجری بزرگ و سازه مجموعه ای بزرگ در مهرالی است که در عین حال یک مکان میراث جهانی سازمان یونسکو با باغات عالی به شمار می رود که یک نقطه بزرگ برای تفریحات و پیک نیک های شما با تور هند به شمار میرود.

جاذبه های دیدنی دهلی پایتخت هندوستان


دیگر جاذبه های دیدنی در شهر دهلی، قطب منار مسجد قوات الاسلام ستون آهنی، دروازه آلای، و بقعه معروف امام زمان است. شهر دهلی دارای چندین موزه نیز می باشد که از جاذبه های بزرگ گردشگری تور هند و شهر دهلی محسوب می شود که با موزه هنری کیران نادر آغاز گردید که یک موزه اختصاصی به شمار میرود که در آن آثار هنری معاصر و مدرن حفظ شده است.
درعین حال موزه گاندی اسمریتی در شهر دهلی وجود دارد که محل شهادت ماهاتمای گاندی معروف به شمار میرود. مرکز خاستگاهی تور هند به معنای دقیق کلمه، یک موزه نیست، بلکه برای نمایشگاه های هنری، فیلم ها و نمایشنامه های بسیار پر طرفدار است. دیگر جاذبه های گردشگری شهر دهلی موزه بین المللی دواز، موزه ملی، موزه تبت و سایر موزه ها می باشد.

جاذبه های دیدنی دهلی پایتخت هندوستان


شهر دهلی در عین حال دارای چندین بنای یادبود و تاریخی شامل راج پات ، طاق نصرت، ساختمان مجلس، قلعه سرخ، مسجد جامع، منار قطب دماغه دلفین، تاج محل، آرامگاه همایون شاه، موزه یادبود گاندی، دروازه هند، و راج غات است که همگی دارای داستان های آموزنده ای هستند می باشد. پارک ها و باغات شهر دهلی ، نظیر باغ لودهی و پارک جواهر لعل شهرو در این شهر قرار دارد. شهر دهلی در عین حال مرکز عبادت و پرستشگاه با چندین ابنیه و ساختمان مذهبی مثل معبد چاتاریور مندیر، معبد نیلوفر آبی یا لوتوس به عنوان معبد آیین بهایی یا مشرق اذکار بهاییان به عنوان مادر معابد تور هند است و در این میان شیب گرود وارا، گرودوراسین گنجی و سن اسقف وجود دارد. مادامی که در شهر دهلی هستید، شما می توانید برای نصف روز یک تور پیاده روی شهری داشته باشید، از پیاده روی در کونات لذت ببرید، از پارک ملی حیات وحش دیدن نمایید، و یک تور غذایی دهلی داشته باشید. شهر دهلی در عین حال کانون ومرکز دانشگاه های معروف جهان است و در عین حال یک بهشت خرید با برخورداری از مراکز خرید به سبک غربی و با شکوه است و ابنیه کونات یک بازار معروف در شهر دهلی درست مثل بازار پاهار گیج، کاملا ناگار، و بازار باغ راجوری و غیره می باشد.

جاذبه های دیدنی دهلی پایتخت هندوستان

------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : سفر به معبد های شگفت انگیز در هند * سفری شگفت انگیز به هندوستان * بنگلور هند

+ نوشته شده در  يکشنبه 19 فروردين 1397ساعت 14:16  توسط yas  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]